Кібергігієна – це перша лінія захисту від атак, що можуть призвести загрози від витоку даних та фінансових втрат до репутаційних ризиків та загрози національних інтересів у воєнний час.
Саме про основні принципи кібергігієни під час лекції розповів Deputy CISO Октава Капітал – Octava Capital Роман Голуб студентам кафедри інтелектуальних кібернетичних систем факультету компʼютерних наук та технологій Державний університет “Київський авіаційний інститут” – КАІ.
Чому це важливо? Кіберзлочинці часто використовують методи соціальної інженерії, щоб обійти навіть найсучасніші системи безпеки. Великий злам, масштабна кібератака або витік даних можуть початися з простого кліку на посилання, завантаженого вкладення чи натискання на зображення. Саме людський фактор є найвразливішою ланкою в системі безпеки, і зловмисники вміло цим користуються. Тож кібергігієна важлива:
- Для особистої безпеки — захист від витоку персональних даних, фінансових шахрайств і атак на акаунти.
- Для корпоративного сектору — зменшення ризиків кібератак, що можуть призвести до втрати даних, репутації та фінансових втрат.
- Для національної безпеки — протидія кібершпигунству, саботажу та інформаційним операціям, які використовують слабкі місця в цифровій грамотності громадян.
“Кібергігієна, як і звичайна гігієна зменшує ризики зараження комп’ютерними вірусами та шкідливим програмним забезпеченням. Прості, але ефективні правила — надійний парольний захист, регулярне оновлення ПЗ, обережність із невідомими посиланнями та файлами, мережева безпека та резервне копіювання — стають не просто корисними, а життєво необхідними”, – зазначив під час лекції Роман Голуб.
