У інноваційному просторі розвитку технологій DHUB відбулася панельна дискусія «Наука в дії: як перетворити інновацію на ринковий продукт?».
Захід, організований Центром підтримки технологій та інновацій TISC КАІ, об’єднав провідних фахівців у сфері IP:
- Катерину Олійник, партнерку АО ARZINGER, патентна повірена, арбітрарка з розгялду доменних спорів;
- Ігоря Паренчука, заступника директора IP офісу
- Тетяну Бундз, співзасновницю стартапу ALOF та сервісу NOWL;
- Констянтина Зерова, адвоката в сфері інтелектуальної власності, асистента кафедри ІВ та інформаційного права КНУ ім. Т. Шевченка;
- Сергія Гнатюка, проректора з наукових досліджень та трансферту технологій ДУ КАІ;
- Юліану Зух-Кіпріянову, професіоналку з інноваційної діяльності відділу розвитку мережі TISC.
В рамках заходу учасники розповіли про запуск стартапів, фінансову та ресурсну складову вивчення попиту на інноваційні продукти, програми підтримки молодих стартаперів, алгоритми виведення інновацій на глобальні ринки та нюанси реєстрації інтелектуальної власності.
Стосовно оборонної галузі, за словами спікерів, товари та вироби подвійного призначення повинні проходити особливу практику патентування зі збереженням комерційної таємниці. Детальні технічні характеристики таких продуктів є важливими для оборони країни і повинні бути секретними, адже вони можуть бути використані ворогом.
Також в рамках заходу обговорили студентські ініціативи та стартапи, зокрема – в галузі defense-tech. За останні три роки обороні новації України переважно подаються молоддю, які в синергії з досвідом українських інженерів та попиту військових з реальними потребами на полі бою, створюють дієві інноваційні обороні продукти.





